Terapia bólu

A black and white photo of an athletic woman holding her lower back and shoulder as if experiencing pain. Photographed in the studio. Isolated on a black background.BÓL niestety jest nieodłącznym elementem funkcjonowania organizmu człowieka. Odczuwany może być za pomocą każdego z licznej reprezentacji zakończeń nerwowych zwanych nocyceptorami. Można znaleźć je w rejonie kości, chrząstki stawowej, więzadeł, ścięgien, mięśni, powięzi, kaletek i struktur nerwowych. Pobudzenie receptorów będzie prowokowało nieprzyjemne odczucie bólowe.

Dolegliwości w konkretnym rejonie wcale nie muszą mieć źródła tam gdzie się objawiają. Mamy wtedy do czynienia z bólem rzutowanym. Jest to zagadnienie bardzo złożone i tylko poprzez dokładne badanie i rozważny wywiad jesteśmy w stanie zlokalizować prawdziwą przyczynę bólu.

Statystycznie rzecz ujmując ból może pochodzić z trzech struktur: nerwu, mięśnia oraz stawu. Każdą z nich jesteśmy w stanie zdiagnozować i dobrać odpowiednią terapię w celu zapewnienia optymalnych warunków leczenia.

Koszt jednorazowej terapii – 100 zł
Pakiet 10 terapii – 900 zł (90zł jedna)