MISJA

 Rozpocząłem swoją praktykę fizjoterapeutyczną z misją niesienia profesjonalnej pomocy ludziom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych zarówno aktywnym, jak i niezwiązanym ze sportem. Staram się zaszczepić u swoich pacjentów zamiłowanie do aktywnego i zdrowego stylu życia.

W społeczeństwie panuje błędne przekonanie, że w momencie pojawienia się nieznanych wcześniej dolegliwości bólowych lub kontuzji, należy definitywnie zakończyć swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Ból i kontuzja są jedynie sygnałami większego problemu, który jest w naszym organizmie od dłuższego czasu. Pomimo negatywnych emocji i odczuć, stanowi jednocześnie kolejny krok w samodoskonaleniu się i poszerzeniu świadomości własnego organizmu. Dyscypliną, która łączy wiedzę z zakresu anatomii, ortopedii, neurologii biomechaniki i medycyny sportowej jest fizjoterapia.

Nie musisz być zawodowym sportowcem, aby skorzystać z profesjonalnej fizjoterapii. Obojętne, czy siedzisz przed komputerem 12 godzin, kopiesz piłkę w podrzędnym okręgowym zespole, truchtasz dwa razy w tygodniu, gdy tylko oderwiesz się od biurka, grasz ze znajomymi w siatkówkę, piłkę nożną czy chodzisz po górach. Dla mnie jesteś zawodnikiem najwyższej klasy i zawsze zostaniesz potraktowany z największym profesjonalizmem. Tego samego oczekuję od Ciebie. Jeśli liczysz na parę ćwiczeń i złoty środek pt. „fizjoterapia w pigułce” to z całą pewnością nie znajdziemy wspólnego języka. Fizjoterapia to proces, który wymaga cierpliwości i zaangażowania. Sztuką nie jest pozbyć się bólu, ale sprawić by nie powrócił.

Wyznaję zasadę kompleksowego, holistycznego i indywidualnego podejścia do każdego klienta. Dolegliwości bólowe to często objaw, a nie przyczyna, dlatego dobrze jest uzbroić się w cierpliwość, by razem osiągnąć cel w postaci Twojego powrotu do sportu, pracy czy codziennego komfortowego funkcjonowania. Z tą różnicą, że będziesz szczebel wyżej od pozostałych.

 

002-1

WYKSZTAŁCENIE I KOMPETENCJE

Jestem absolwentem Fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Obecnie realizuje się w pracy naukowej, dydaktycznej oraz zawodowej. Współtworzę projekt jakim jest  centrum fizjoterapii ortopedyczno – sportowej RehaAthletica wraz z dr Grzegorzem Głąbem. Moją drogę zawodową bez wątpienia ukształtował i ukierunkował sport. Od najmłodszych lat czerpałem przyjemność z gry w piłkę ręczną na parkietach całej Polski. Dzięki temu od podszewki poznałem charakterystykę i metodykę treningu, odnowy biologicznej, mechanizmów przez które dochodzi do urazu oraz sposoby ich zapobiegania.

Obecnie nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności na licznych specjalistycznych kursach w kraju i za granicą w dziedzinie medycyny ortopedycznej i sportowej oraz terapii manualnej, miękkotkankowej, powięziowej, odnowy biologicznej i profilaktyki urazów i treningu.

 

Szkolenia podyplomowe:

Medycyna Ortopedyczna wg dr Jamesa H. Cyriaxa – (intruktor OMI Grzegorz Gałuszka)

 

 

2. Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (instruktor PNF Aleksander Lizak)

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Terapia Manualna wg Kalterborna i Evjenta (instruktor Grzegorz Balik)

   

 

 

 

 

 

 

 

 • Funkcjonalna Terapia Manualna wg dr Mulligana (instruktor Rene Classen)
  009
 • Medycyna Sportowa i Rehabilitacja w sporcie (instruktorzy Uwe Hallmann)
  010
 • Strukturelle Osteopathie und Sanfe Chiopraktik, Ackermann College (istruktorzy Krzysztof Białas, Jarosław Jasięga)
  011
 • Fascial Distorsion Model wg dr Typalldosa (instruktor Robert Faryj)
  012
 • Functional Movement Screen wg Cooka (instruktor Remigiusz Rzepka)
  Skan_20160602_11
 • Terapia mięśniowo – powięziowa wg dr Mayersa (instructor Jari Pekka)

   

 

 

 

 

 

 • Dry Needling (William Byrne)
  013
 • Wkładki ortopedycznewg Balkeforsa
  Skan_20160602_13
 • Stabilizacja wg. S. Legockiego
 • Masaż Tensegracyjny wg. Dr Andrzejewskiego i Kassolika
  028
 • Kinesiology Taping wg dr Keysa (intruktor Tomasz Senderek)
  024
 • Metody Oceny Motoryki Podstawowej
  027
 • Fascial Fitness wg dr Roberta Shleipa
  029
 • Fizjoterapia w urazach sportowych

 

Konferencje:

1.Nowoczene trendy w przygotowaniu motorycznym i fizjoterapii sportowej. Awf Katowice 2014

014

 1. Nowoczesne trendy w przygotowaniu motorycznym i fizjoterapii sportowej. Awf Katowice 2015
  Skan_20160602_12