Masaż leczniczy

Physical therapist doing massage of male's shoulder

Masaż leczniczy (klasyczny/segmentarny) – jedna z najstarszych znanych nam form terapii, głównie mająca na celu zniesienie napięcia mięśniowego poprzez bierne zwiększenie cyrkulacji krwi. Nikomu, kto kiedyś spróbował profesjonalnego masażu nie trzeba tłumaczyć jak przyjemna i skuteczna jest to forma terapii. Znajduje odbiorców szczególnie u ludzi z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi oraz zmagającymi się ze stresem.

 

 

Masaż Sportowy – obowiązkowy punkt w planie treningowym każdej osoby aktywnej/sportowca. Gdy intensywnie użytkujesz swoje ciało podczas treningów, pamiętaj, że to co odebrałeś musisz mu potem oddać właśnie w formie odnowy biologicznej. Zwłaszcza w postaci specjalistycznego masażu sportowego.

Tensegracyjny  – nowa i bardzo skuteczna forma masażu oparta na koncepcji taśm mięśniowo – powięziowych. Zaburzenie w obrębie jednej okolicy zawsze przenosi się na sąsiednie. W świetle założeń Tensegracji napięcie należy znosić w każdym elemencie taśmy mm – powięziowej której element daje objawy bólowe lub wzmożone napięcie. Stanowi znakomite uzupełnienie terapii manualnej i sprawdza się u ludzi aktywnych oraz pochłoniętych pracą przed komputerem.